Про це на брифінгу розповів очільник мобілізаційного відділу Харківського ОТЦК та СП Сергій Романенко.

Він наголосив, що вони діють у межах закону. Натомість поняття “бусифікація” – це більше міф. Адже працівники ТЦК лише спілкуються з людьми на вулиці, сповіщають їх про мобілізацію та пояснюють.

 Також зі всіма представниками є Національна поліція, яка не дозволяє порушувати законодавчі акти і громадський порядок.

Також він прокоментував відео, які поширюються у соцмережах.

Відео, яке я теж побачив, я можу вас запевнити, що воно неповне, і з тих моментів, які виникають з представниками РТЦК (районних територіальних центрів комплектування – ред.), залишається лише те, що може скомпрометувати самих представників РТЦК.

Зазначимо, 23 вересня очільник Одеського обласного ТЦК та СП Юрій Пуйко стверджував, що стало «набагато менше» випадків «відлову» чоловіків на вулицях Одещини та доставлення їх у військкомати. Водночас він також визнав, що явище «бусифікації» досі існує і цьому є певні причини.

За його словами, у «бусифікації» винні деякі телеграм-канали, які висвітлюють ці події так, як вигідно «нашому ворогу».

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо, що біля Одеського ТЦК сталася бійка між жінкою та співробітником ТЦК. У мережі тоді написали, що вона принесла їжу своєму хворому чоловікові, якого мобілізували, проте співробітник ТЦК не пустив її всередину. Натомість в самому ТЦК вважають, що мережею було поширено відео, у якому «пересічні громадяни намагаються вдатися до чергової дискредитації військових».