До «Гендерного паспорта Києва» включать аж 99 критеріїв. Це унікальні статистичні дані, які дозволять підвищити якість життя киян: вік, здоров’я, доходи, показники правопорушень, демографічна динаміка тощо. Детальніше — в сюжеті програми «Київ NEWSROOM» на телеканалі «Київ».

«Гендерний паспорт Києва» — це інформаційний проект. В майбутньому його планують застосовувати для моніторингу стану забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у місті. Паспорт також допоможе міській владі у формуванні бюджету та програм соціально-економічного розвитку.

Як повідомила заступнця голови КМДА Марина Хонда, мова йде не про стандартні статистичні дані, які є в управлінні статистики.

Марина Хонда, заступнця голови КМДА

«Мова йде про глибинні розрізи по всім сферам життя міста, для того щоб планувати кошти, надавати якісні послуги… Ми робимо паспорт з точки зору районів. Наприклад, Деснянський — там найбільша кількість багатодітних сімей, Шевченківський — найбільша кількість одиноких матерів… плануючи будь-яку міську програму ми маємо користуватися цими даними та розуміти, чому саме так, які причини в кожному конкретному районі» — розповіла чиновниця.

Проект дасть нові переваги не лише при плануванні міського бюджету та програм, а й можливість слідкувати за динамікою соціальних процесів у межах міста.

Уляна Біла, представниця програми «ООН Жінки — Україна»

«Він надає не тільки можливість збирати дані, аналізувати їх статично, але й оновлювати їх постійно відповідно до ситуації, яка змінюється щоденно» — повідомила Уляна Біла, представниця програми «ООН Жінки — Україна».

Робота спеціалістів над «Гендерним паспортом» Києва триває. Всього у нього буде закладено 99 наборів даних, які будуть сформовані за різними напрямками: зайнятістю, освітою, охороною здоров’я тощо. Етап збору інформації вони вже завершено, нині триває етап обробки даних, далі буде етап опису зібраної інформації.

Сюжет повністю можна переглянути нижче:

Фото: скріншоти, pixabay