Про це повідомиляє Reuters з посиланням на власні джерела.

Запит був схвалений бюджетним комітетом парламенту голосами опозиційних партій — Християнсько-демократичного союзу (ХДС) та Вільної демократичної партії (ВДП). Представники правлячих соціал-демократів (СДПН) та партії Зелених утрималися під час голосування.

Хоча комітет не має повноважень самостійно ухвалювати рішення про додаткову допомогу Україні без схвалення міністра фінансів, на практиці міністерство зазвичай задовольняє такі запити. Члени бюджетного комітету від ХДС і ВДП зазначили, що в бюджеті є достатньо коштів для цього запиту.

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) також підтримує надання додаткової військової допомоги Україні, але наполягає на тому, що для цього необхідно призупинити так зване боргове гальмо – суворі обмеження на державні запозичення в Німеччині.

Ця суперечка щодо витрат призвела до розпаду уряду Німеччини, оскільки Шольц хотів призупинити дію “боргового гальма”, посилаючись на особливі обставини, тоді як колишній міністр фінансів Крістіан Лінднер відмовився, вимагаючи скорочення витрат замість нових запозичень“, – йдеться в матеріалі.

Ці кошти є доповненням до 8 мільярдів євро, передбачених для України в бюджеті на 2024 рік. Німецька допомога Україні була скорочена до 4 мільярдів євро у 2025 році, оскільки країна сподівається, що Україна зможе задовольнити більшу частину своїх військових потреб коштом кредитів у розмірі 50 мільярдів доларів, схвалених “Групою семи”.

Нещодавно Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус допустив участь німецьких військ у миротворчій місії на території України.