Про це повідомили The Guardian.

Проблему самотності стали гостро обговорювати після спалаху COVID-19, адже саме в той період тисячі людей були в ізоляції.
Через це ВООЗ створила міжнародну комісію з проблеми самотності. Її очолили генеральний хірург США Вівек Мурті та дипломатка Африканської спілки з питань молоді Чідо Мпемба. Шкоду від самотності вважають більшою, ніж від ожиріння, куріння та малорухливого способу життя.
Чідо Мпемба наголошує на тому, що не потрібно недооцінювати вплив самотності на людину.

Самотність виходить за межі кордонів і стає глобальною проблемою, що впливає на всі аспекти здоров’я, добробуту та розвитку. Соціальна ізоляція не знає ані віку, ані кордонів.

Хоча самотність часто розглядають як проблему лише розвинених країн, Мурті сказав, що показники кожної четвертої літньої людини, яка відчуває соціальну ізоляцію, однакові у всіх регіонах світу. У літніх людей самотність пов’язана з підвищенням ризику виникнення та розвитку деменції аж на 50%. Також збільшується ризик ішемічної хвороби серця та інсульту на 30%. Про це повідомляли на сайті NCBI.

Це питання не однієї країни… Самотність є недооціненою загрозою здоров’ю суспільства.

The bmj також проводили дослідження з цього питання і виявили, що від 5 ДО 15% людей відчувають самотність. Молодь, яка почувається самотньо в школі, частіше кидає навчання. Відчуття роз’єднаності та відсутності підтримки на роботі може призвести до погіршення задоволеності роботою та продуктивності.

ВООЗ закликає країни вжити заходів для боротьби із самотністю, наприклад, заохочуючи соціальну взаємодію та створюючи програми підтримки для самотніх людей.