Експерт із кібербезпеки Костянтин Корсун зазначив в коментарі dev.ua, що громадянам пропонують фактично відмовитися від банківської таємниці та підписати договір на 20 років про передачу персональних даних. Та додав, що ці дані можуть бути використані в різних кримінальних оборудках, переоформленні якихось зобов’язань, також можуть здійснити проти тих людей будь-які кіберзлочини.

Адвокат Богдан Янків зазначив, що норма про передачу даних поширюється тільки на карту яка використовується в програмі «Національний кешбек», без поширення на інші рахунки. Але не всі банки дотрималися цієї опції.

Заступниця міністра економіки Надія Бігун зазначила, що справді деякі банки не давали створити картку без шерінгу операцій по інших картках, та всі, крім «Приватбанку» це вже виправили. Через це банк розкритикував в соцмережах очільник Монобанку Олег Гороховський.

У самому «Приватбанку» відповіли, що опція отримання від держави «Зимової є-Підтримки» базується на технології «Нацкешбеку», де для отримання коштів треба надати дозвіл до інформації про розрахунки. Але після створення картки клієнт може відмовитись від участі у програмі «Національний кешбек» і відкликати дозвіл на перегляд транзакцій.

Передача банківської таємниці при згоді «підписатися на цей популізм «Нац. Кешбек» — частина вимоги по всім банкам яка установлена в Порядку затвердженому Кабміном, — народний депутат з фракції «Голос» Ярослав Железняк. «Якщо берете гроші — то і інформацію погодились передавати», — заявив нардеп Ярослав Железняк.

Як повідомлялось, гроші по програмі можна отримати у відділеннях Укрпошти. Так цією опцією можуть скористатися ті громадяни, які отримують у відділені пенсії, субсидії або інші соціальні виплати. Відділення не пропонуватиме готівку – громадяни зможу ними оплатити товари Укрпошти або сплатити комунальні послуги.

Відомо, що українці подали через Дію вже чотири мільйони заявок на виплати.