Про це розповів секретар Комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко.

Депутат нагадав, що президент Володимир Зеленський вніс проєкт закону №11035, який розв’язує проблему демобілізації військовослужбовців строкової служби. Цей документ Верховна Рада вже схвалила.

А в законопроєкті, який ми розглядатимемо, передбачена демобілізація для мобілізованих через 36 місяців. Там встановлено, що Ставка верховного головнокомандувача може ці терміни відстрочити. На мій погляд, передбачена в цій редакції можливість продовжити терміни служби через Ставку виглядає як заздалегідь закладений обман

Також депутати обговорюють питання про обмеження прав за неявку до територіального центру комплектування. Як вказує секретар Комітету з питань нацбезпеки, низка запропонованих норм суперечить Конституції. Іншим спірним моментом є те, як працюватиме е-кабінет військовозобов’язаного.

Ще одна позиція, навколо якої тривають обговорення, — чи залишати відстрочку від мобілізації для аспірантів, які навчаються на контрактній формі

До документа вже внесли тисячі правок, із якими комітет, зі слів Костенка, ще не мав можливості ознайомитись. Значна частина з них, на його думку, має сенс. Тому, мовляв, законопроєкт зрештою може зазнати чимало змін.

Нагадаємо, що 23 лютого народні депутати ухвалили у першому читанні та в цілому законопроєкт №11035 про зміни щодо термінів строкової військової служби. Документ містить норму про відстрочку на 12 місяців.