У понеділок ввечері частина Києва залишилася без електроенергії через аварію на ТЕЦ. Про це повідомляє сайт КМДА.

Електроенергію було відімкнено близько 19:00. У Голосіївському районі світло зникло і за 10 хвилин ввімкнулося, а ось частина Шевченківскового, Печерського та Солом’янського районів залишилися без електрики більше години. Деякі споживачі залишилися і без водопостачання. Крім того, на вулицях зупинився електротранспорт, перестали працювати світлофори.

На Лівому березі також був короткочасний стрибок напруги на Позняках та Березняках. Місцеві жителі повідомляють, що у них світло пропало лише на пару хвилин.

В КМДА повідомили, що причиною відмикання електроенергії стало пошкодження обладнання на Київській теплоелектроцентралі № 5, що на вулиці Промисловій.

О 20:42 в КМДА повідомили, що пошкодження на ТЕЦ усунуто і споживачі знову підключені до енергопостачання.

ОНОВЛЕНО

На сторінці dtp.kiev.ua опублікували фото, на якому видно дим над ТЕЦ. У дописі йдеться, що на теплоелектроцентралі буцімто стався вибух.

ТЕЦ-5, схоже на вибухВ Киеве внезапно гаснет светПишут об отключении электричества. На станции метро Дружбы Народов…

Опубліковано dtp.kiev.ua Понеділок, 27 липня 2020 р.

Дым над ТЭЦ. Печерск, часть Голосеевского без света. Не работают светофоры. Перекличка по районам – что у вас?

Опубліковано Информатор Киев Понеділок, 27 липня 2020 р.

Часть Киева осталасб без света: что происходит в центре.Также стала известна причина отключения света и когда он появится: https://inf.im/xe1z4

Опубліковано Информатор Киев Понеділок, 27 липня 2020 р.

Повідомляють про відсутність світла на деяких станціях метро – «Дружби народів», «Печерська» та «Льва Толстого».

Как выглядит станция метро в момент аварийного отключения света в Киеве

Опубліковано Информатор Киев Понеділок, 27 липня 2020 р.

 

Водночас в компанії ДТЕК “Київські електромережі” уточнили, що було аварійно знеструмлено 10 високовольтних підстанцій. Зараз енергетики працюють над резервним живленням клієнтів на час ліквідації аварії.

“Через аварійне відключення на ТЕЦ-5 КП “Київтеплоенерго” з подальшим відключенням першого блоку та загорянням на мережі 110 кВ теплової станції аварійно знеструмлені високовольтні підстанції ДТЕК Київські електромережі: 5 підстанцій 110 кВ та 5 підстанцій 35 кВ. Перші відключення обладнання енергокомпанії почалися орієнтовно о 18:50“, – йдеться у повідомленні.

О 19:50, усіх знеструмлених споживачів під’єднали до резервних джерел. “Зараз фахівці працюють над тим, щоб заживити споживачів за постійною схемою живлення“, – повідомила прес-служба підприємства.

Через «відсутність напруги в мережі оператора міських електромереж» не йшли тролейбуси, повідомляє Київпастранс. Зокрема, була затримка на тролейбусних маршрутах 1, 3, 5, 7, 8, 9, 12, 15, 17, 38, 40, 40к, 42д, 43, 50.

У ТРЦ Ocean Plaza через відсутність електрики евакуювали людей.

Фото: сайт КМДА