Про це ми поговорили в ефірі КИЇВ24 з військовим експертом Петром Черником.

Ну, звичайно, що рух техніки уповільниться особливо ґрунтом. Маю нагадати, що російські танки важать 36-43 тони, а скажімо, БМП БТР важить у межах від 10 до 12 тонн. Техніка НАТО, то вона ще важча. M2 “Bradley” стартує від 20 тонн і може сягати до 28, залежно від комплектації. Танки від 57 до 75 тонн. Але є нюанс, все ж таки, наша країна, особливо Південний Схід, та велика густина доріг із твердим покриттям й найбільший ворог будь-яких колон – це артилерія. В частині артилерії ми із травня місяця, ну, серйозно змінили філософію нищення.

Він додав, що якщо до травня росіяни втрачали у межах 200-300 гармат на місяць, то в травні 553 установки, а у вересні вони встановили абсолютний рекорд – 947.

Разом поза 3600 одиниць техніки. Якщо ділити на 72 – це штатна бригада, то більше, ніж 50 бригад. У такій маневреній частині невеликими групами під прикриттям нашої артилерії, певні просування йдуть. Легкої бронетехніки в нас набагато більше ніж було минулої зими. Специфіка звісно буде, але замороження фронту не буде. Якісь рухи таки будуть відбуватися

Раніше повідомлялося, що на Бахмутському напрямку росіяни перейшли від оборони до атаки. Так вони намагаються не допустити просування українських військових та повернути втрачені позиції.