Про це пише IEEE Spectrum.

Наприклад, у 1950-х роках Америка активно електрифікувала сільську місцевість, промисловість стрімко зростала, а домогосподарства масово купували новітні побутові прилади — такі як сушарки для одягу та морозильники. Це спричинило шалене зростання попиту на електроенергію — в середньому майже на 9% щороку. У 1960-х попит продовжував зростати: повсюдно встановлювали кондиціонери, а промисловість автоматизувалася. Проте вже протягом наступних 30 років промислові процеси, як-от виробництво сталі, ставали дедалі ефективнішими, а побутова техніка споживала менше енергії, виконуючи більше функцій.

Близько 2000 року хвиля комп’ютеризації викликала нову хвилю занепокоєння щодо електроспоживання. Але навіть із вибуховим ростом Інтернету та кількістю транзакцій з кредитними картками, зростання було стримане завдяки ефективнішим технологіям у комп’ютерах і промисловості, а також поширенню LED-освітлення. У підсумку: середнє зростання споживання електроенергії у США з 2000 по 2020 рік залишалося практично стабільним.

Тепер попит знову зростає — через дата-центри для ШІ, виробництво батарей і мікрочипів. За даними енергетичної аналітичної компанії Grid Strategies у Вашингтоні, попит на електроенергію у США зростатиме більш ніж на 3% щороку протягом наступних п’яти років. «3% зростання на рік сьогодні — це складніше, ніж у 1960-х, тому що базовий рівень значно вищий», — пояснює Джон Вілсон, експерт з енергетичного регулювання в Grid Strategies.

Хоча штучний інтелект потребує надзвичайно багато енергії, аналіз PwC показав, що якби ця технологія підвищила енергоефективність у всій економіці на десяту частину свого впровадження, ШІ приблизно компенсував би його підвищені потреби в електроенергії.

Чи зможуть США знову компенсувати це зростання за допомогою інновацій в ефективності дата-центрів і промисловості? Історія свідчить, що так.