Про це пише видання Bloomberg.

“Згідно з документом, з яким ознайомилася агенція Bloomberg, Європейський Союз розглядає потенційні санкції проти понад десяти компаній, які продовжували закуповувати обмежені товари в блоку та постачати їх до РФ”, – йдеться у повідомленні.

Компанії, розташовані в РФ, Туреччині, Об’єднаних Арабських Еміратах, Китаї та Гонконзі, імпортували заборонені європейські товари на мільйони євро, вони використовувалися російськими військовими попри торговельні обмеження ЄС, пише Bloomberg.

Також ЄС розглядає можливість запровадження санкцій проти невеликої кількості китайських та гонконгівських компаній, які, ймовірно, надали РФ супутникові зображення та інші технології.

Кілька компаній, щодо яких розглядаються можливі санкції, розташовані за межами РФ, але мають зв’язки з російськими та білоруськими особами та компаніями, йдеться у документі. Очікується, що країни ЄС почнуть обговорювати новий пакет санкцій пізніше цього тижня.

Згідно з документом, імпорт до Росії включав технології, пов’язані з навігаційними системами для ракет, виготовлені в ЄС антени, а також компоненти, що використовуються у військових комп’ютерних засобах. Велика частина обладнання має маркування ЄС або США.

Раніше повідомляли, що Міністри закордонних справ Євросоюзу дійшли згоди щодо розширення санкцій проти Ірану. Зазначається. що нові обмеження будуть спрямовані на розширення наявних санкцій щодо іранських безпілотників і балістичних ракет.