Про це повідомляють кореспонденти КИЇВ24.
У Деснянському ТЦК від 9 ранку з живої черги зайшло лише 9 людей.
Біля воріт багато тих, хто отримав талончики на першочерговий вхід ще минулого четверга.
Однак є певні категорії, які проходять без черги, а саме:
- ті, які отримали повістку чи бажають мобілізуватися добровольцем до досягнення 25-річного віку;
- час від часу патрульна поліція доставляє до Деснянського ТЦК чоловіків, які перебувають у розшуку;
Всі інші вимушені очікувати своєї черги по кілька днів, аби пройти ВЛК. Дехто вже навіть бере з собою розкладні стільці.
Нагадаємо, що вранці біля Дніпровського ТЦК налічувалось понад 50 осіб. Чоловіки прийшли, аби оновити дані й пройти ВЛК. Попри те, що до ТЦК запускають тільки з 9 години, чимала черга стояла ще з 8 ранку.
Мобілізація в Україні: деталі нового закону
Новий закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня 2024 року й відтоді всі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, то їх можуть притягнути до відповідальності.
В Україні 4 травня скасовано статус “обмежено придатний” для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію “непридатних” або “придатних” до військової служби.
Тим часом електронний кабінет військовозобов’язаного в Україні запустять з 18 травня. У ньому військовозобов’язані повинні зареєструвати свій номер телефону, зазначити електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.
Створення єдиного реєстру та електронного кабінету військовозобов’язаного самі бійці вважають позитивним кроком. Оскільки це зменшить необхідність відвідувань ТЦК, а відтак полегшить життя українців. Захисники наголошують, що не потрібно перейматися тим, що персональні дані з електронних кабінетів можуть потрапити до рук росіян. На хід війни це ніяк не вплине.
Також у Сухопутних військах ЗСУ повідомили, що територіальні центри комплектування (ТЦК) працюють 24/7.