Про це повідомили у Чернівецькому ТЦК і СП.

«Нападник чинив опір та був затриманий до приїзду представників поліції. У результаті нападу військовослужбовець ТЦК та СП отримав хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Йому надано необхідну медичну допомогу та госпіталізовано», – йдеться у повідомленні.

Колеги постраждалого повідомили, що його перевели до ТЦК та СП після важкого поранення з бойової бригади.

«Посадові особи ТЦК та СП, які беруть участь або організовують оповіщення військовозобов’язаних, діють відповідно до чинного законодавства. Відтак образи, опір або перешкоджання їхній діяльності матимуть наслідки, а порушники нестимуть адміністративну чи кримінальну відповідальність», – зазначили у  службі зв’язків з громадськістю Чернівецького обласного ТЦК та СП.

На жаль, подібні випадки зафіксовано і в інших регіонах.

Невідомі кинули вибухівку на подвір’я сержанта Збройних сил і працівника Звенигородського РТЦК і СП.

Про це 31 травня повідомили в Черкаському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

«30 травня у селищі Катеринопіль невідомими особами було кинуто вибуховий пристрій, який спричинив вибух на подвір’ї будинку сержанта Збройних сил України. На щастя, члени сім’ї не постраждали. До слова, військовослужбовець став на захист України з початком повномасштабної війни, син також захищає країну на фронті, а дочка втратила на війні чоловіка», – йдеться у повідомленні.

У Черкаському  ТЦК та СП зазначили, що це відбулося на тлі ганебної інформаційної кампанії з метою дискредитувати військовослужбовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки і Сил оборони України.

«Пам’ятаймо, що ворог вкладає у спроби деморалізувати українців і зруйнувати нашу згуртованість величезні ресурси. І саме на це робить свою головну ставку. Започаткована ворогом ця інформаційно-ментальна агресія буде приречена на поразку лише за умови свідомого, дорослого і відповідального ставлення кожного з нас до інформації, яку ми отримуємо через соціальні мережі й медіа», – закликали військовослужбовці.
Раніше ми писали, що закон визначає декілька поважних причин, згідно з якими можна не приходити до ТЦК та СП. Вони повинні бути підтверджені документально.

Як зазначається в роз’ясненні, поважними причинами неприбуття до ТЦК та СП у строк, визначений у повістці, визнаються:

  • перешкода стихійного характеру;
  • хвороба громадянина;
  • воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
  • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

У разі неприбуття громадянин зобов’язаний повідомити ТЦК та СП про причини у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб. Після цього необхідно прибути до ТЦК та СП протягом 7 календарних днів.

Причини неявки повинні підтверджуватися документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності).