Про це повідомила заступниця директора департаменту з розвитку електронних послуг у міністерстві цифрової трансформації Валерія Ткач в ефірі телемарафону.
“За тиждень з моменту запуску ми спостерігаємо швидкий приріст компаній, які охоче користуються новим сервісом. За тиждень бачимо таку статистику – вже 50 тис. забронювалися через портал “Дія” через електронну процедуру бронювання” — сказала Ткач.
Вона зазначила, що в першу чергу бронювання через портал “Дія” доступне для критично важливих підприємств, для тих підприємств, які надають товари та послуги Силам оборони.
Як зазначає посадовиця, йти в ТЦК не потрібно співробітнику, тому що він пройшов всі відповідні перевірки, у нього інформація про бронювання також відображається в застосунку “Резерв+”. Стосовно ВЛК, то згідно з чинним законодавством, заброньованим не потрібно його проходити. Такі норми законодавства вже набрали чинності.
На уточнююче запитання, чи для бронювання співробітників проходження ними ВЛК тепер не обов’язкове, Ткач відповіла: “Так. Саме заброньованим не потрібно проходити ВЛК поки вони заброньовані”.
Також за її словами, для подачі документів на бронювання не потрібно проходити ВЛК.
“В нас йде перевірка наявності особи в „Оберезі” й перебування в трудових відносинах цієї особи з підприємством, яке визначене як критично важливе”, – сказала вона.
Раніше про проходження ВЛК також розповів народний депутат, секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Косенко. Він зазначив, що оновити дані у “Резерв+” недостатньо – потрібно пройти комісію, якщо ви не зробили цього за останній рік.
Водночас військово-лікарняна комісія залишається актуальною рік, а тому, навіть після оновлення даних у ТЦК, її не потрібно проходити знову, якщо термін дії ще не сплив.