Збої з розсиланням повісток сталися через те, що деякі військовозобов'язані не оновили дані.
KYIV, UKRAINE - JANUARY 18: A summons to appear at the military commissariat lies in one of the mailboxes of an apartment building on January 18, 2024 in Kyiv, Ukraine. Since the beginning of the large-scale Russian invasion against Ukraine in February 2022, Ukraine has been conducting a permanent mobilization of the males of conscription age. Males can receive a summons anywhere - at their place of residence or place of work, in public places (in shopping centers, on the streets, gas stations etc.). Evading conscription during martial law in the country is punishable by imprisonment for a term of 3 to 5 years. Currently, Ukraine is amending the law on mobilization due to the need to mobilize up to 450-500 thousand people. (Photo by Oleksii Samsonov /Global Images Ukraine via Getty Images)
Про це в ефірі КИЇВ24 розповів полковник, заступник начальника Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Юрій Ватрич.
За його словами, ця система була новою, запущеною нещодавно. Збій у ній відбувся через те, що люди не з’являлися у ТЦК, щоб уточнити військово-облікові дані.
Людина не прибула, не оновила, не надала певні довідки, документи, які надають їй право на відстрочку чи бронювання. У результаті так вийшло. Це тільки індивідуальний людський фактор.
Нагадаємо, 22 жовтня начальник адміністративного відділу районного територіального центру комплектування (РТЦК) у місті Києві Олег Коротченко розповів, що повістки поштою отримують і ті особи, які оновили дані, і ті, хто не з’являвся до ТЦК та СП. Водночас списки оповіщення військовозобов’язаних формує не територіальний центр комплектування (ТЦК).
19 вересня ЗМІ писали про те, що “Укрпошта” почала розсилати перші повістки. Тоді поштовий оператор нібито загалом отримав близько 6 тисяч повісток щодо виклику військовозобов’язаних до ТЦК.
Зазначимо, що листи з позначкою “Повістка ТЦК” поштар зобов’язаний вручити особисто адресату. Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів України. Якщо протягом 3 робочих днів після інформування поштою адресат не з’явився для отримання листа, працівник пошти робить відмітку “Адресат відсутній за вказаною адресою” і не пізніше наступного робочого дня повертає лист відправнику.
Якщо повістка не вручена особисто і її не забрали з пошти упродовж 3 днів, можна отримати штраф від ТЦК від 17 тисяч грн до 25,5 тисячі гривень.
Нагадаємо, від 4 жовтня після отримання повістки до ТЦК тепер потрібно з’явитися раніше: уряд встановив, що прибути до ТЦК за повісткою потрібно з населеного пункту, що є адміністративним центром області, протягом семи діб, а з інших населених пунктів — протягом десяти діб.
ВАКС арештував майноколишнього депутата Київради Дениса Комарницького, якого підозрюють в організації схеми з незаконної передачі…
Активісти «Спадщини» показали ще один зразок київської жовтої цегли, яку можуть використовувати для реставрації історичних…
Президент України Володимир Зеленський відреагував на смерть Папи Римського Франциска.
Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) оголосила результати перевірки інциденту біля міста Рафах у секторі Гази наприкінці…
Чотирьом підліткам, які побили військового у Гідропарку, повідомлено про підозру у хуліганстві. Прокуратура просить домашній…
Конституційний суд Литви визнав положення Цивільного кодексу, які передбачають партнерство лише між чоловіком і жінкою,…