Про це в ефірі КИЇВ24 розповів полковник, заступник начальника Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Юрій Ватрич.

За його словами, ця система була новою, запущеною нещодавно. Збій у ній відбувся через те, що люди не з’являлися у ТЦК, щоб уточнити військово-облікові дані.

Людина не прибула, не оновила, не надала певні довідки, документи, які надають їй право на відстрочку чи бронювання. У результаті так вийшло. Це тільки індивідуальний людський фактор. 

Нагадаємо, 22 жовтня начальник адміністративного відділу районного територіального центру комплектування (РТЦК) у місті Києві Олег Коротченко розповів, що повістки поштою отримують і ті особи, які оновили дані, і ті, хто не з’являвся до ТЦК та СП. Водночас списки оповіщення військовозобов’язаних формує не територіальний центр комплектування (ТЦК).

Повістки “Укрпоштою”

19 вересня ЗМІ писали про те, що “Укрпошта” почала розсилати перші повістки. Тоді поштовий оператор нібито загалом отримав близько 6 тисяч повісток щодо виклику військовозобов’язаних до ТЦК.

Зазначимо, що листи з позначкою “Повістка ТЦК” поштар зобов’язаний вручити особисто адресату. Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів України. Якщо протягом 3 робочих днів після інформування поштою адресат не з’явився для отримання листа, працівник пошти робить відмітку “Адресат відсутній за вказаною адресою” і не пізніше наступного робочого дня повертає лист відправнику.

Якщо повістка не вручена особисто і її не забрали з пошти упродовж 3 днів, можна отримати штраф від ТЦК від 17 тисяч грн до 25,5 тисячі гривень.

Нагадаємо, від 4 жовтня після отримання повістки до ТЦК тепер потрібно з’явитися раніше: уряд встановив, що прибути до ТЦК за повісткою потрібно з населеного пункту, що є адміністративним центром області, протягом семи діб, а з інших населених пунктів — протягом десяти діб.