Про це повідомив OBOZ.UA в пресслужбі Міністерства цифрової трансформації.

Річ у тому, що раніше юридичні експерти sud.ua звертали увагу, що до постанови Кабміну від 13 червня № 693 нібито внесено відповідні зміни.

“Наразі в прийнятій Кабміном постанові № 693 не йдеться про те, що штрафи за порушення військового обліку надходитимуть до застосунку “Дія”… Для цього (можливості оплачувати штрафи в “Дії” – ред.) має бути окреме регулювання, а його немає”, — заявили в Мінцифри.

Аналітики своєю чергою зазначали, що зміни дозволять інтегрувати в систему держпослуг банківські системи для сплати штрафів за адміністративні правопорушення, включаючи порушення військового обліку. Якщо це станеться, процес сплати штрафів спроститься, адже відпаде потреба відвідувати суди та банки.

Повідомлялося, що “Дія” інтегрує інформаційні системи та програмне забезпечення державних банків та банків, у статутному капіталі яких не менше 75% належить державі для сплати штрафів та інших платежів. Серед адміністративних правопорушень, за які можна буде сплатити штраф, є дрібне хуліганство, порушення громадського спокою, правил дорожнього руху та багато інших.

Окрім сплати штрафів “Дія” тепер інтегрується з електронною системою охорони здоров’я. Це дозволить вносити до електронної центральної бази даних медичну інформацію про користувача, переглядати її та обмінюватися нею відповідно до законодавства.

Раніше Кабмін після ухвалення законопроєкту про заочні штрафи № 10379 спростив процедуру притягнення до адміністративної відповідальності за порушення військового обліку. Це дозволяє запровадити заочні штрафи, відкриття виконавчих проваджень та блокування рахунків порушників.

“Зміни значно спростять процедуру притягнення до відповідальності за адміністративні правопорушення, що дозволить оперативніше реагувати на порушення”, — зазначив член комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук.

Нагадаємо, Верховна Рада України затвердила збільшення штрафів для ухилянтів. Порушники закону про мобілізацію платитимуть державі від 3400 до 25 000 гривень. Штрафи накладатимуть впродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.