Про це розповіла в етері КИЇВ24 сомнологиня, клінічна психологиня Дар’я Пилипенко.

Це більше стигматизація. Пристрасть та взаємозв’язок не встановлюється локацією для сну. Ба більше, якщо партнери не підходять за біоритмом, різний розклад роботи, різна тілобудова тощо, людина починає недосипати.

Дар’я Пилипенко пояснює, що під час з’ясування причини порушення сну одним із пунктів у переліку є ваш партнер або ваша партнерка.

За словами сомнологині, сон — напряму впливає на сексуальну активність та пристрасть пари.

Якщо партнер має апное (тимчасове припинення дихальних рухів — ред.), хропить чи активно рухається, встає пізно чи лягає, то це порушить архітектуру сну пари. Недосип діє на емоційно-вольову сферу. Зокрема жінка буде роздратована, невдоволена. Ніякої мови про пристрасть, коли люди невиспані, не може йти. 

Зазначимо, що дослідження Hilton’s 2025 Trends Report показало: 59% британців кажуть, що вони краще сплять на самоті. А 33% вважають за краще спати в окремому ліжку зі своїм партнером під час подорожі.

Відповідно, 19% туристів бронюють окремі ліжка, а 11% — навіть різні кімнати.

У компанії Hilton таку тенденцію навіть назвали “постільним розлученням”. Крім того, тут зазначають, що до трендів відпочинку входять і “самотні” подорожі — коли сімейні пари, які мають різні вподобання, їдуть у різні мандрівки.