Про це розповіла в ефірі КИЇВ24 лікарка-інфекціоніст Євгенія Менжуліна.

В першу чергу, я б не сказала, що є спалахи. Давайте трошки заспокоймося. Є захворюваність, певний рівень захворюваності, який характерний для літньої пори року. По-друге, відключення світла на воду не впливає. Якщо ми говоримо про гепатит А, про холеру… на воду впливає потрапляння забруднених, тобто калових мас, або чогось іншого в джерела води й саме тоді вже вода є як розповсюдником інфекційного процесу. Температура води, наприклад, в мережі, в міській мережі, вона залишається така ж сама, наприклад.

Вона пояснила, що висока температура не впливає на потрапляння збудників у джерела води за містом або криниці. За словами лікарки, впливає саме якість води та те, як саме бактерії потрапляють туди.

А потрапляють вони з певним недотриманням санітарних норм, порушенням роботи фільтраційних станцій, наприклад, коли проникають продукти життєдіяльності в водні джерела, які використовуються для пиття й при цьому не проходять термічні обробки.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, що в Україні є ризик спалахів гепатитута холери через відключення світла. Ця ситуація може бути зумовлена відключенням водопостачання при обмеженнях споживання електроенергії.