Таку думку в ефірі КИЇВ24 висловив адвокат Андрій Приходько.

Неправда в діях є в тому плані, що дійсно хлопці боронять нашу землю. І уникати явки до військкомату – це є неправильно. Але знову ж таки, військкомат є державною інституцією. І державна інституція не має права порушувати права громадян. Тому я, як правозахисник, твердо переконаний, що ці заходи є незаконними, і потрібно звертатися з відповідними заявами про незаконне проникнення. Можливо, там, ви ж розумієте, могло щось зникнути під час цього проникнення. Якісь особисті речі, кошти, могли ще бути завдані збитки, майну, наприклад, пошкоджені двері чи ще якісь речі.

Він зазначив, що тому ці дії є незаконними. Однак він переконаний що так діють не всі ТЦК і посадові особи. Скоріше за все, це є поведінкою окремих посадовців, які намагаються щось довести іншим або виконати чи перевиконати певний мобілізаційний план. Або вони навіть мають неприязнь до спортзалів. 

Раніше повідомлялося, що Закарпатський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ОТЦК та СП) надав інформацію щодо вручення повісток особам призовного віку у спортивних, відпочинкових та інших закладах краю. Працівники ОТЦК та СП повідомили, що вони діють відповідно до законів України та інших нормативно-правових актів. Вручення повістки не означає, що призовника одразу відправлять на війну. Спочатку уточнюються його дані, він проходить медичний огляд, і лише потім, якщо людина придатна до служби, видається мобілізаційне розпорядження.