В умовах війни ризик заразитися деякими хворобами суттєво зростає.

Центр громадського здоров’я закликає українців запланувати тестування на ВІЛ та гепатитні захворювання. Про це повідомляє прес-служба у Фейсбук.

ВІЛ-інфекція — інфекційне захворювання, яке розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Якщо довго не лікувати ВІЛ-інфекцію, вона руйнує імунну систему та призводить до синдрому імунодефіциту людини (СНІД); СНІД — четверта стадія захворювання, нагадують в ЦГЗ.

Залишатися стійким до ВІЛ-інфекції можна. І тестування є першим кроком, аби продовжувати повноцінне життя: мріяти про майбутнє, створювати сім’ю та народжувати дітей. Якщо у людини підтвердився позитивний статус, вона може розпочати прийом АРТ — так вірус імунодефіциту не розвиватиметься в її організмі” — йдеться в повідомленні.

За оцінками експертів загалом в Україні 257 тисяч людей інфіковані ВІЛ. З них третина досі не знають, що є носіями ВІЛ, вказують в ЦГЗ.

Це означає, що підступна хвороба непомітно, але впевнено руйнує день за днем їхнє здоров’я.

В умовах війни для зручності пацієнтів із ВІЛ працюють спеціальні сервіси:

  • пошук АРТ-сайтів;
  • сервіси для отримання допомоги з доступом до лікування ВІЛ, ТБ гепатиту по всьому світу — за посиланням;
  • контакти лікарів, до яких можна звернутися по телефону та онлайн — за посиланням;
  • отримати безкоштовну правову допомогу: 0 800 213 103;
  • отримати соціальну підтримку за кордоном — за посиланням;
  • докладніше — за посиланням.

Більше мільйона українців не знають, що інфіковані вірусним гепатитом С. А кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій ВІЛ-статус. А поранення, переливання крові та сексуальне насильство, які, на жаль, мають місце в Україні із початком повномасштабного вторгнення російської армії, підвищують ризик інфікування ВІЛ та вірусними гепатитами” — йдеться в дописі.

Більше про те, де пройти тестування — за посиланням.

Фото: Фейсбук