Як пише Euractiv, наразі Європейська комісія намагається знайти компроміс для продовження торговельних преференцій для України.

Єврокомісія розглядає можливість продовження ще на один рік лібералізації імпорту з України після того, як він закінчиться 5 червня 2024 року, повідомили джерела в ЄС. Дискусії тривають на тлі розбіжностей у поглядах між представниками торгівлі та агросервісу.

ЄС має структурний дефіцит цукру, — йдеться в заяві CIUS, асоціації, що представляє споживачів цукру в секторі харчових продуктів та напоїв.

Згідно з даними Європейської комісії про сільськогосподарський ринок, імпорт цукру з України зріс з 40 172 тонн у 2021/22 рр. до 406 777 тонн у 2022/23 рр.

Це підштовхнуло європейських буряківників об’єднатися з фермерськими асоціаціями й звернутися з проханням обмежити приплив сільськогосподарських товарів з України.

Але європейські виробники хлібобулочних виробів, шоколаду, кондитерських виробів, безалкогольних напоїв, фруктових консервів та джемів стверджують, що різке збільшення імпорту необхідне «для зменшення дефіциту цукру в ЄС».

Не тільки цукор став камінням спотикання між фермерами з країн ЄС та Європейською комісією

Так, міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини закликали Європейську комісію «захистити європейських фермерів» та запровадити імпортне мито на українське зерно.

Також днями європейські аграрні асоціації закликали Брюссель обмежити імпорт українських продуктів в ЄС. Вони опублікували спільну декларацію. Організації, які представляють європейських фермерів, стурбовані рішенням Європейського Союзу продовжити безмитний імпорт товарів з України.