Відхід з Авдіївки був досить організований, хоча такої концентрації авіаударів з початку війни ще не було. Однак, цифри полонених, які називає The New York Times, не відповідають дійсності.

КИЇВ24
Український фронт. Фото: Getty Images

Про це розповів мінометник та заступник командира Легіону «Свобода Росії» з воєнно-цивільного співробітництва з позивним «Цезар» в етері КИЇВ24. 

Я хочу наголосити, що жоден військовий, перебуваючи безпосередньо на полі бою, або в нижчій тактичній ланці, не може вам пояснити всю картину. Він бачить лише свою невелику ділянку фронту. Відхід був досить організований, і зрозуміло, що під важкими ударами авіації, яких ми не бачили за всю війну… такої концентрації, це було зробити важче, ніж зазвичай. Частково нам іноді допомагала погода, це полегшувало ситуацію. Але я думаю, що говорити про ті цифри, які називають іноземними джерелами, не можна.

Розстріл українських військових в Авдіївці

Щодо ситуації, яка склалася на укріпрайоні «Зеніт», що на півдні Авдіївки. Військовослужбовці 110-ї ОМБр відходили з Авдіївки в умовах безперервного бомбардування та артилерійських обстрілів, постійних атак FPV-дронів, атак на евакуаційні автомобілі, обстрілів евакуаційних шляхів.

Декількох важкопоранених і загиблих військовослужбовців не вдалося евакуювати, опорний пункт «Зеніт» був повністю оточений.

Через це було прийнято рішення зв’язатися з координаційним центром і організаціями, які ведуть переговори з РФ щодо обміну полонених, для надання допомоги українським військовим. Російська сторона повідомила координаторів процесу, що погоджується провести евакуацію поранених і надати їм допомогу, а надалі — обміняти.

Однак, російські загарбники розстріляли українських військових. Військовий дрон зміг зафіксувати момент вбивства.

Так, Спікер 110-ї окремої механізованої бригади Антон Коцуконь в етері Радіо Донбас.Реалії зазначив, що українські військовослужбовці до останнього намагалися заїхати на позицію «Зеніт», щоб забрати побратимів. Але враховуючи оточення, попри неодноразові спроби, проникнути туди не вдалося.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

24 Квітня 2024
Погода
Більше новин