Про це пише Euronews.
Данія запровадила підвищення пенсійного віку до 70 років, що є найвищим показником серед європейських країн. Пенсійний вік у країні тепер безпосередньо залежить від очікуваної тривалості життя, а нові правила застосовуються до тих, хто народився після 1970 року.
Попри те, що система в Данії викликає певні суперечки, вона має широку підтримку: останні зміни були схвалені близько 80% голосів у парламенті.
На сьогодні в Європі триває низка реформ, спрямованих на поступове підвищення пенсійного віку. Уже зараз Данія вирішила підняти вік виходу на пенсію до 70 років до 2040 року, а до 2060 року ця цифра може сягнути 74 років, що є найвищим показником у Європі. Крім Данії, інші країни, зокрема Італія, Естонія, Нідерланди, Швеція та Кіпр, також планують значне підвищення пенсійного віку — до 70 років і більше.
Станом на 2022 рік пенсійний вік у країнах ЄС коливається від 60 до 67 років, причому середній вік виходу на пенсію становить 64,7 років для чоловіків і 63,8 років для жінок. Найвищий пенсійний вік мають країни Північної Європи — Данія, Норвегія та Ісландія, де пенсійний вік становить 67 років для обох статей. Водночас Туреччина виділяється найнижчим пенсійним віком — 49 років для жінок і 52 для чоловіків.
У 23 країнах пенсійний вік для чоловіків і жінок однаковий, тоді як у дев’яти країнах чоловіки виходять на пенсію пізніше — найбільший гендерний розрив спостерігається в Австрії та Польщі, де чоловіки йдуть на пенсію на 5 років пізніше за жінок.
За прогнозами ОЕСР, до 2060 року пенсійний вік в ЄС у середньому сягне 66,7 років для чоловіків і 66,4 для жінок. При цьому гендерний розрив практично зникне, окрім кількох країн, таких як Польща, Угорщина, Румунія та Туреччина.