Про це пишуть Financial Times і Bloomberg.
Видання FT пише, що ЄС і НАТО взяли “обітницю мовчання” щодо заяв Трампа про Гренландію, і ця позиція узгоджена з офіційним Копенгагеном. За словами чотирьох посадовців, ця стратегія підкреслює, що союзники США намагаються зрозуміти, як впоратися з агресивною дипломатією Трампа.
Офіційні особи Данії, ЄС і НАТО поки що вирішили звести до мінімуму публічні дискусії, оскільки Копенгаген вважає, що відкрите протистояння з Трампом тільки посилить кризу.
Інший співрозмовник видання зауважив, що підхід “око за око” не є корисним, але водночас наголосив, що в Європі дотримуються основних принципів, “таких як національний суверенітет і територіальна цілісність, які повинні поважатися”.
Ще одне джерело видання розповіло, що наразі високопосадовці в Брюсселі, Копенгагені та гренландській столиці Нууку обговорюють, як можна зміцнити партнерство з Гренландією у сфері видобутку критично важливої сировини та енергетики.
Водночас деякі посадовці висловили занепокоєння щодо того, чи зможе Європа запропонувати якусь переконливу відповідь на погрози Трампа щодо Гренландії.
Нагадаємо, Данія виділила 14,6 мільярда крон (близько 2,04 мільярда доларів) на оборону Гренландії. Мовляв, після цього Фредеріксен відвідує європейські столиці та просить союзників “не давати занадто багато кисню” публічній агресивній риториці американського президента щодо острова, пише Bloomberg з посиланням на обізнані анонімні джерела. Стратегія Данії полягає в тому, щоб применшити значення загрози в дискусіях та не загострювати конфлікт.