Про це розповіла речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук, передає Суспільне.

За словами адвокатки Наталії Свірневської, тих, хто зазначений у списку, мають знайти та перевірити органи досудового розслідування.

Нагадаємо, що у списках, знайдених у кабінеті Тетяни Крупи, були зазначені прізвища та фіктивні діагнози.

Що загрожує ухилянтам

Адвокатка зазначила, що треба буде встановлювати, чи правильний, чи неправильний вказаний діагноз та чому людина звернулась у МСЕК.

Можна перевірити, чи зверталась вона раніше за такою допомогою. Якщо доведуть, що діагноз неправильний, то будуть досліджуватися питання, як вдалось знайти людей, які погодились його встановити.

Наталія Свірневська пояснила, якщо буде доведено, що у людини зі списку неправильний діагноз, який “встановлений” з метою ухилення від мобілізації, їй може загрожувати відповідальність за статтею 336 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до п’яти років.

Що передувало

3 та 4 жовтня 2024 року правоохоронці провели низку обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання посадовиці та її близьких родичів.

У керівниці МСЕК в робочому кабінеті було виявлено 100 тис. доларів США, а також низку підроблених медичних документів, списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами.

У ДБР повідомили, що Тетяні Крупі повідомлено про підозру у незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК України) та фігурантку вже затримано.