Про це розповів ексміністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель в етері КИЇВ24. 

Варто думати про те, як навчитися трошки обмежувати себе у споживанні електричної енергії. Після обстрілів у нас є дефіцит маневрової потужності. І от лише незначне зниження температури, а це означає, що працює більше приладів, які забезпечують обігрів, а у нас вже є дефіцит. І є необхідність застосування графіків обмеження постачання електричної енергії.

Він нагадав, що вже сьогодні почали діяти графіки обмеження споживання електроенергії для бізнесу. Однак, зупинка промисловості у пікові години погано впливає на економіку держави.

Іноді це зупинка технологічних процесів, іноді це означає, що можна щось не виробити, якусь продукцію не надати, якусь послугу, це також погано. Треба намагатися максимально обмежити роботу приладів, які забезпечують обігрів. У нас вже є дефіцит маневрової потужності, ми маємо ощадливо зараз ставитися до споживання електричної енергії.

Додамо, що маневрові електростанції — це електростанції, які зазвичай, працюють лише тоді, коли існує високий попит на електроенергію, відомий як пікові потреби.

Оскільки вони подають електроенергію лише час від часу, ціна за вироблену ними кіловат-годину, перевищує вартість кіловат-години базової генерації. Маневрові електростанції використовуються у поєднанні з електростанціями базової генерації, які забезпечують надійну та постійну кількість електроенергії, щоби задовольнити мінімальний попит.