Про це повідомляє видання Bloomberg.
Це викликало занепокоєння законодавців-демократів з приводу питань конфіденційності. Команда Маска шукає спосіб отримати ці дані, але ще не має до них доступу, повідомило джерело агентства.
У США діють суворі закони, які забороняють розголошення даних платників податків, хоча є винятки для правоохоронних органів.
Законодавці-демократи, включаючи представника Грегорі Мікса з Нью-Йорка, розкритикували крок команди Маска.
«Необраний олігарх без допуску до секретної інформації не повинен мати доступ до найбільш конфіденційної інформації американців», — заявив Мікс у своєму дописі в соцмережі “X”.
У січні новостворений DOGE отримав доступ до платіжної системи Казначейства США, що змусило високопоставленого державного службовця Девіда Лебріка, який намагався заблокувати цей крок, звільнитися. Генеральні прокурори 19 штатів і три профспілки також подали позови, щоб запобігти доступу DOGE до чутливих систем.
Минулого тижня троє демократів у Сенаті також розкритикували міністра фінансів Скотта Бессента за те, що вони назвали «браком відвертості» щодо того, що працівники DOGE роблять з платіжними системами США.
Напередодні стало відомо, що президент США Дональд Трамп вважає, що мейнстримні медіа та різні коментатори хочуть посварити його з Ілоном Маском, який нині очолює Департамент з урядової ефективності (DOGE).