За даними української розвідки, депортованим до РФ українцям пропонують працевлаштування на Сахаліні.
Росіяни проводять масові заходи з переміщення українських громадян з окупованих територій до рф. Після проходження фільтраційних таборів українців відправляють до економічно депресивних районів рф. Кінцевим пунктом призначення називають низку східних областей, зокрема — Сахалін. Ті, хто погоджується, отримують документи, які забороняють виїзд з російських регіонів протягом двох років.
Наразі уже підтверджено інформацію про створення російського фільтраційного табору в Докучаєвську Донецької області. Туди масово доправляють цивільне населення, в якого вилучають документи. З людьми «працюють» співробітники фсб рф. Їхня мета — пошук громадян, що брали участь в АТО/ООС, українських військових та правоохоронців. Далі людей переправляють до рф, зокрема в Таганрог (Ростовська область) та Краснодарський край.
Є беззаперечні свідчення нелюдського поводження з українцями, ненадання медичної допомоги. А також проблеми із забезпеченням харчуванням.
Мешканців Лівобережного району Маріуполя починають масово вивозити на територію Росії. Загалом під незаконну депортацію потрапило близько 15 тисяч маріупольців. Про це повідомляє Маріупольська міськрада. Це приблизно половина всіх жителів, які досі перебувають у Лівобережному районі.
“Відомо, що окупанти в ультимативній формі змушують і без того змучених війною людей сідати в автобуси. Також є відомості, що російські окупанти відбирають у людей паспорт та інші українські документи, що засвідчують особу”, – йдеться у повідомленні.
Як пише міськрада, вивезених людей спершу доставляють у так звані фільтраційні табори, звідки потім перерозподіляють до різних віддалених міст РФ. Сьогодні відомо, що близько 6 000 маріупольців вже насильно вивезли на територію окупанта.
Примусове переміщення цивільного населення, зокрема, дітей, на територію держави-агресора є грубим порушенням міжнародного права, зокрема міжнародного гуманітарного права, та черговим доказом поводження рф як держави-терориста.
Фото: Фейсбук