Дзвін зможуть оглянути всі охочі з 28 липня по 1 серпня на Соборній площі Києво-Печерської лаври.

До Дня української державності відвідувачі Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” мають унікальну можливість оглянути найдавніший у Києві “Дзвін Мазепи”. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Зазначається, що за попередньо досягнутою домовленістю з керівництвом Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря) заповіднику передали на постійне зберігання 340-річний дзвін – дар гетьмана Івана Мазепи до церкви Вознесіння Господнього Києво-Печерського дівочого монастиря.

Він є найстарішим у Києві з неперелитих дзвонів. Про це свідчить напис на ньому, який сповіщає, що 1683 р. дзвін передав “Иван Стефанов сын Мазепа” на спомин своїх батьків.

Дзвін зможуть оглянути всі охочі з 14:00 28 липня по 1 серпня 2022 року на Соборній площі Києво-Печерської лаври, біля північної стіни Великої лаврської дзвіниці.

Після цього пам’ятка буде передана реставраторам Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” для здійснення необхідних реставраційно-консерваційних заходів.

Фото: Фейсбук