Про це розповів в ефірі КИЇВ24 голова Державної інспекції ядерного регулювання України 2017-2021 рр Григорій Плачков.

Росіяни дуже добре знають нашу енергосистему. Вони знають, де розташовані підстанції, найбільші ЛЕП, ТЕЦ, атомні електростанції. Держава намагалася до цього осінньо-зимового максимуму підготуватися. На жаль ми не змогли на 100% все відновити. Але та робота, що була проведена, вона має допомогти пройти без великих блекаутів цю зиму.

Підготовка до зими в умовах війни

Нагадаємо, 6 вересня Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного головнокомандувача ЗСУ. Учасники обговорили комплексний план захисту об’єктів критичної інфраструктури від потенційних російських атак.

11 вересня Німеччина анонсувала новий пакет допомоги Україні. Відтак, країна виділить 21 мільйон доларів для того, щоб допомогти Україні підготувати енергосистему до можливих обстрілів росіян узимку.

Наприкінці місяця стало відомо, що Норвегія додатково надасть 1 мільярд норвезьких крон, щоб надати українцям доступ до захисту та життєво важливої допомоги.

Крім цього, у листопаді Сполучені Штати передали українським громадам 22 мобільні котельні для проходження зими в умовах війни. Наразі триває підготовка для подальшого постачання.

Також, США і Британія заявили про готовність допомогти захистити інфраструктуру України. Відтак, наразі країни працюють над посиленням захисту української енергосистеми від російських обстрілів.