Державна експертиза надала позитивний висновок на проект протиаварійних робіт у Гостиному дворі. Про це повідомляє у Фейсбуці Міністерство культури та інформаційної політики.
Найближчим часом Національний заповідник «Софія Київська», що є балансоутримувачем будівлі, має обрати виконавця цих робіт через переговорну процедуру закупівлі; протиаварійні роботи розпочнуться вже у грудні 2021 року та триватимуть близько 3 місяців.
Загальна кошторисна вартість будівництва станом на 17 грудня 2021 року складає 37 млн 896 521 тис. грн.
«Відновлення Гостиного двору є викликом через глобальну занедбаність пам’ятки. Ми розуміємо усю нагальність та критичність сутації, особливо в контексті посилення зимових опадів. До початку робіт з ліквідації аварійності залишився останній крок — визначити підрядника через переговорну процедуру закупівлі. Як тільки виконавця буде обрано – протиаварійні роботи одразу розпочнуться», — зазначив міністр культури Олександр Ткаченко.
Повідомляється, що паралельно МКІП «залучає експертів із різних сфер до розробки концепції розвитку історичної пам’ятки».
«Нещодавно під час проектного семінару «Гостиний двір: Фокус уваги – візія» реставратори, архітектори, урбаністи, історики, культурні менеджери, громадськість, а також представники державної та міської влади розробити покрокову Дорожню карту реставрації та розвитку Гостиного двору в Києві» — вказано в повідомленні.
Нагадаємо, вартість безпосередньо протиаварійних робіт оцінюють у 3 мільйони.
Раніше стало відомо, що на фінансування «Великої реставрації» немає грошей і що Ткаченко просить 5 мільйонів на Гостиний двір.
Як ми писали, 16 червня на паркан, яким оточений Гостиний двір на Контрактовій площі, повісили плакат «Велике будівництво». Об’єкт відійшов на баланс Міністерства культури і за словами очільника відомства Олександра Ткаченка, пам’ятку мають відновлювати саме за кошти програми «Велике будівництво». Однак у список об’єктів на реставрацію від Мінкульту його з невідомих причин не внесли.
Зауважимо, що на початку серпня ряд українських ГО звернулися до президента Володимира Зеленського із проханням виділити кошти на збереження будівлі Гостиного двору. Активісти невдоволені, що на збереження пам’ятки досі не виділено коштів і що, попри наближення осені, Мінкультом не визначено порядок проведення протиаварійних робіт.
Після цього Мінкульт додав сім об’єктів у список на реставрацію до кінця року, але про Гостиний двір знов не згадав.
Фото: Фейсбук