Державне агентство кіно скасувало реорганізацію «Довженко-Центру», призупинивши дію відповідного наказу.

Про це повідомляє пресслужба агентства.

Як зазначається, дія цього наказу призупинена «до завершення експертної оцінки колекцій центру, проведення повного аудиту його діяльності та обрання нового керівника».

ЩО ТЕПЕР ВІДБУДЕТЬСЯ:

  • Фільмофонд і музей Центру залишаться в тому статусі, в якому вони перебувають зараз, тобто як цілісний майновий комплекс;
  • Буде проведено «прозорий конкурс» на посаду директора «Довженко-Центру». Кажуть, наказ про конкурсний відбір вже на фінальній стадії, зареєстрований у Міністерстві юстиції, і його мають опублікувати «найближчим часом».
  • Почнеться процес надання «Довженко-Центру» статусу Національного, що «має убезпечити його майно від використання не за призначенням».
  • Вирішуватимуть питання реорганізації державного підприємства в державну організацію (аби «Довженко-центр» працював за профілем, як музей та архів).

У заяві Держкіно також йдеться, що його працівники «не мали можливості повною мірою дослідити діяльність Центру, оскільки для проведення аудиту не було надано документів у повному обсязі». Кажуть, що перевірку документів проводили лише з відкритих джерел, а у «Довженко-центрі» «не вжили заходів для усунення виявлених недоліків», і не відповідали на листи, де Держкіно зобов’язувало звітувати.

Наразі Держкіно готує запит на аудит діяльності Центру до Державної аудиторської служби, а також ініціювали «експертну оцінку» колекцій Центру (для цього вже формують відповідну комісію, зокрема чекають на пропозиції від Центру).

Нагадаємо, що раніше повідомлялося про те, що в «Довженко-Центрі» облаштували коворкінг, щоб працювати й «наглядати за слідчими діями».

Фото: відкриті джерела