Про це заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, повідомляє Le Monde.

Відповідаючи на запитання, чи може Франція зробити більше для України, ніж Німеччина, Боррель заявив, що всі можуть зробити більше, щоб виконати європейські зобов’язання.

“Моя роль полягає не в тому, щоб вказувати пальцем на ту чи іншу країну, а в тому, щоб виробити спільну позицію. Для мене важлива загальна цифра, але я прекрасно розумію, що ця сума складається з дуже різних понять”, – заявив він.

Боррель підкреслив, що проблема не в часі, а в кількості.

“Через рік може бути вже занадто пізно. Перш ніж говорити про відновлення України, ми повинні уникнути її руйнування. Дешевше купити системи Patriot, ніж відновлювати електростанцію, на яку націлилися росіяни”, – заявив глава дипломатії ЄС.

На тлі браку допомоги від союзників Україна повністю виснажила свій запас ракет для захисту, тож росіяни змогли знищити Трипільську ТЕС. Про це президент України розповів в інтерв’ю PBS. Він підкреслив, що союзники дають Україні ту чи іншу техніку, але “з нею у нас дефіцит”.

Нагадаємо, що в ніч проти 11 квітня росіяни повністю зруйнували Трипільську теплоелектростанцію на Київщині. Внаслідок влучань сталася масштабна пожежа в турбінному цеху. Машинна зала атомного реактора є єдиним найбезпечнішим місцем. Натомість решта об’єктів не мають точкового захисту.

Трипільська теплоелектростанція на Київщині підлягає відновленню після атаки РФ. Проте через постійну загрозу повторного удару відновлення ТЕС без надання Україні систем протиповітряної оборони – це марна справа, – заявили у ПАТ “Центренерго”.