Про це повідомили в програмі «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».
Уряд України з березня 2021 року обіцяє запустити програму доступного іпотечного кредитування. Зокрема, замість традиційних 15-13 та 10%, вперше в історії України пропонуватимуть іпотеку під 7%. Банки видаватимуть гроші за ринковими ставками, а різницю покриватиме держава. Водночас перший внесок за житло має бути не менше 15%.
«Якщо ми говоримо про параметри квартири, то це п’ятдесят квадратних метрів на одного члена сім’ї або двох. Тобто, якщо пара одружена – п’ятдесят квадратних метрів, плюс двадцять квадратів на кожного додаткового члена сім’ї», – розповів Юрій Драганчук, заступник мінстра фанансів.
Вимоги до позичальників, як при стандартній іпотеці – офіційний дохід та хороша кредитна історія.
Щоправда, за місяць сім’я позичальника сумарно не може заробляти більше десяти середніх зарплат у регіоні. Тобто, якщо в Києві середньомісячний дохід 17 тисяч гривень, то поріг – 170 тисяч гривень на сім’ю. До уваги береться заробіток за останні півроку.
Максимально ви можете взяти кредит на 2 мільйони гривень і виплатити його за час до 20 років. Однак серед пропозицій – тільки квартири в новобудовах. Не дають іпотеку на житло, здане до 2017 року. Експерти з нерухомості вважають, що це значно звужує вибір квартир.
У Мінфіні пояснюють, що так хочуть розвивати ринок будівництва житла.
Розробники програми запевняють: навіть якщо держава не зможе більше покривати різницю в ставці й видачі призупинять, то ті, хто вже взяли позику – не постраждають.
«Звичайно, є ризик, що програма може бути призупинена через зміну економічних умов. Однак ті люди, яким уже будуть надані кредити, отримають позики», – запевнив Юрій Драганчук.
Якщо програма доступного іпотечного кредитування таки запрацює, то є ймовірність, що щомісячний платіж може бути меншим за орендну ставку.
Скільки квартир вдасться оформити, прогнозувати не беруться. Поки що під цю програму на рік виділилили 300 мільйонів гривень.
Фото: Facebook