Вперше за останні 18 років лідер невизнаного Придністров'я Вадим Красносельський ініціює скликання з'їзду депутатів усіх рівнів. На цих зборах може бути озвучено прохання про приєднання Придністров’я до Росії.

КИЇВ24
Придністровський прапор майорить над дахом Палацу Республіки в Тирасполі. Фото: Getty Images

Про перспективи приєднання республіки до складу РФ розповів військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко в етері КИЇВ24. 

Насправді якщо це відбудеться, то це для самопроголошеної влади так званого Придністров’я буде самогубство. Тому що ті сили та засоби, які сконцентровані в Придністров’ї, як би це парадоксально не лунало, але вони потужні в протистоянні з армією Молдови.

Він зауважив, що армія Молдови менш боєздатна, аніж ті незаконні військові формування, які знаходяться на території Придністров’я.

З іншого боку, вони не мають достатнього ресурсу для того, щоб становити загрозу для України. Якщо вони будуть використані Росією для того, щоб, наприклад, якийсь плацдарм організувати в Одеській області, рушити в напрямку Одеси, спробувати прорватися чи щось таке інше, то відповідь яку отримає Придністров’я може поставити хрест в існуванні цієї невизнаної республіки.

Придністров’я вже давно хоче увійти до складу Росії

Нинішній з’їзд формально статне сьомим за порядком. У 1990-91 роках такі заходи проводили чотири рази, щоб оголосити «незалежність». П’ятий відбувся у 1995-му, щоб затвердити «конституцію» регіону.

Найбільш показовим став шостий з’їзд. Він відбувся 17 років тому, у 2006-му. Тоді усіх придністровських депутатів звезли до Тирасполя, щоб ті освятили рішення про організацію референдуму щодо майбутнього Придністров’я.

За підсумками референдуму, що відбувся того ж року, місцевий центрвиборчком оголосив, що понад 97% придністровців підтримали майбутнє входження Придністров’я до складу Росії.

Однак, референдум змінив небагато – юридично регіон ніхто так і не визнав, а фактично він і до того перебував під російською окупацією. Єдиним наслідком – та й то не невідкладно, а майже за 10 років – стало хіба що те, що російський прапор оголосили другим державним у регіоні.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
20 Квітня 2024
Більше новин