Про це в етері КИЇВ24 розповів політтехнолог Олег Постернак.

Арестовича почали активно цитувати Z-пабліки, телеграм-канали, пов’язані з Кремлем і не тільки. Є думка, що зараз він може бути корисним у поширенні операції впливу на російську аудиторію в потрібний час. Для цього треба перебувати не в Україні, бо це б’є по його перспективі виходу на російський інформаційний ринок.

Олег Постернак зазначив, що заяви Арестовича не несуть якусь пряму загрозу для України, однак він може стати в пригоді якимось спецслужбам.

Арестович – це про складніше рефлексивне управління інформаційними процесами, ніж ми звикли. Я не бачу загроз його заяв для України, враховуючи рівень недовіри до нього зараз в українському суспільстві. Він просто вражає. У порівнянні навіть із політиками, до яких ми всі звикли. Єдина небезпека, яку він може становити, це те, що він дуже спокуслива персона, щоб його могли використати іноземні спецслужби. Не лише російські. 

Нагадаємо, 17 січня 2023 року Олексій Арестович написав заяву про звільнення з посади позаштатного радника Офісу президента. Відставка була пов’язана із висловом Арестовича щодо того, як відбулась трагедія з влучанням російської ракети у будинок в Дніпрі.

Наразі Арестович живе у Нью-Йорку. Він казав, що приїхав до Сполучених Штатів Америки на запрошення як “незалежний експерт з українського питання”. Чоловік не уточнив, на яких підставах виїхав, але запевнив, що законно.

Арестович продовжує активно критикувати владу України, зокрема на інтерв’ю на які запрошують. Нещодавно в ЗМІ ширилась інформація, що в одному з подібних коментарів він зазначив, що українці самі провокують агресію, називаючи росіян різними прізвиськами та порівняннями.