Крім того, з 24 лютого 2022 року і станом на середину березня 2025 року бійці СБУ уразили на фронті понад 1 700 російських танків, понад 3 тис. ББМ, майже 250 засобів ППО, більше як 550 засобів РЕБ і сотні одиниць іншої техніки.

За час повномасштабної війни СБУ провела низку унікальних спецоперацій, які змінили хід війни і шокували загарбників. Серед них, зокрема, два підриви Кримського мосту: у жовтні 2022 року з допомогою вантажівки з вибухівкою, у липні 2023 року — надводними дронами Sea Baby.

Також було уражено 11 військових кораблів РФ у Чорному морі.

«З допомогою надводних дронів та утримання контролю над акваторією для забезпечення зернового коридору», — розповіли у СБУ.

Бійці Служби безпеки також регулярно здійснюють «діпстрайки» вглиб території РФ, які завдають дуже болючих ударів по військово-промисловому комплексу ворога.

«Росія втрачає мільярди доларів від далекобійних дронів СБУ, які здатні подолати відстань 1,5 тис. км», — розповіли у СБУ.

Українські спецпризначенці влаштовують «бавовну» на військових аеродромах, складах зброї, нафтобазах і заводах, які виробляють безпілотники та КАБи.

Крім того, у складі СБУ, як додали у пресслужбі, працюють ефективні антидронові розрахунки, які знищують на передовій ворожі БпЛА типу “Суперкам”, “Орлан”, “Зала”, “Ланцет” та їхні екіпажі.

Також підкреслюється, що Служба безпеки України стала генератором військових і технологічних рішень, а серед її розробок — надводні дрони Sea Baby та “Мамай”, далекобійні дрони, снайперська зброя тощо.

“До речі, саме із гвинтівки СБУ Володар обрію було встановлено світовий рекорд із дальності снайперського пострілу — 3,8 тис. метрів”, — додали у СБУ.

Крім того, ефективно працює контррозвідка СБУ, яка, як підкреслили у пресслужбі, знешкоджує терористів і диверсантів, затримує 100% завербованих ворогом паліїв і підривників. З початку повномасштабної війни СБУ викрила 102 російські агентурні мережі.

“Сьогодні перелік завдань Служби безпеки дуже широкий: від знищення військового потенціалу РФ до протидії тероризму на вулицях українських міст і сіл. Ми міцно тримаємо кожну ділянку фронту разом із побратимами із Сил оборони, тому що за нами — життя і безпека громадян”, — наголосив голова СБУ Василь Малюк.

Історія свята

25 березня Україна відзначає День Служби безпеки України (СБУ) — професійне свято, яке вшановує мужність і героїзм співробітників цієї структури. Цього року СБУ святкує 33-ту річницю з дня свого заснування.

Дата 25 березня була обрана не випадково. Саме цього дня у 1992 році Верховна Рада України ухвалила Закон “Про Службу безпеки України”, який закріпив створення СБУ як ключового органу державної безпеки. Указом Президента України №193/2001 від 22 березня 2001 року цей день офіційно став професійним святом.

Служба безпеки України відіграє важливу роль у захисті національних інтересів, суверенітету та територіальної цілісності держави. Основні завдання СБУ включають:

  • Контррозвідувальну діяльність.
  • Боротьбу з тероризмом.
  • Захист конституційного ладу.
  • Забезпечення інформаційної безпеки.
  • Протидію корупції та організованій злочинності.

Особливо важливою стала робота СБУ після початку повномасштабної війни проти Росії у 2022 році. Служба активно бореться з агентурними мережами, викриває зрадників та проводить спецоперації, які впливають на хід війни.