Так, Данія, яка напередодні 23 лютого підписала двосторонню безпекову угоду з Україною, запевнила, що продовжить підтримувати українців у боротьбі. До заяви додали відеоролик про вже надану підтримку, зокрема у відбудові Миколаєва.

Уряд Фінляндії заявив, що країна непохитно надаватиме підтримку стільки, скільки буде необхідно. Україна та українці заслуговують на справедливий і тривалий мир. Президент країни Саулі Нііністьо, який невдовзі залишить цю посаду, відзначив героїзм українців у боротьбі за свою свободу і наголосив, що Україні потрібно надавати повноцінну підтримку.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо висловив підтримку України у війні з Росією з нагоди других роковин початку повномасштабного вторгнення. Він заявив, що відмова від підтримки України означатиме відмову від власного українського населення в Канаді. Трюдо підкреслив, що підтримка України є непохитною і однозначною, а Канада залишатиметься з Україною у боротьбі.

“Якщо нам не вдасться спинити просування Росії, якщо ми дозволимо вторгненню одного деспота заохочувати більше агресії і якщо ми дозволимо Путіну перемальовувати мапу за власним бажанням, світ виглядатиме дуже інакше й значно гірше”, – сказав він.

У річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив упевненість у тому, що Київ вистоїть завдяки своїй силі та мужності, а також підтримці європейських та світових друзів.

А от Президент Польщі Анджей Дуда запевнив, що Польща “підтримувала, підтримує та буде підтримувати Україну у її битві за свободу, незалежно від втоми від війни”. Дуда наголосив, що не можна допустити перемоги Росії у цій війні. Адже якщо це станеться, ми зіткнемося з новою війною рано чи пізно.

“Російська агресія проти України довела важливість ролі НАТО та присутності американських військ у Польщі та Європі. А США є і повинні залишатися провідною силою безпеки в Європі та світі. Члени НАТО повинні взяти на себе більшу відповідальність за безпеку всього Альянсу, а також активніше зміцнювати та розбудовувати свої збройні сили”, – заявив Дуда.

Офіційна сторінка НАТО у соцмережі Ікс опублікувала відеоролик з українськими військовими, які проходили навчання у західних країнах, що зачитують рядки гімну. А Генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що президент Росії Володимир Путін розпочав війну, бо хотів закрити двері України перед НАТО, але домігся протилежного, адже Україна тепер ближча до членства, ніж будь-коли.

“Ми допомагаємо зробити ваші сили все більш сумісними з союзниками. Ми разом відкриємо новий Спільний центр аналізу, навчання та освіти в Польщі. І ми поглиблюємо наші політичні зв’язки через Раду Україна – НАТО, де ми разом консультуємося та приймаємо рішення. Україна вступить до НАТО. Питання не якщо, а коли. Готуючи вас до цього дня, НАТО і надалі стоятиме поруч з Україною. Заради вашої і нашої безпеки” , – розповів Столтенберг.

Нагадаємо, що 24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення, до Києва прибула низка світових лідерів. До них належать президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, прем’єр-міністри Італії, Канади та Бельгії, колишні прем’єри Великої Британії та Швеції Борис Джонсон і Карл Більд.