Тепер до 7 тисяч дітей отримуватимуть якісну сучасну медичну допомогу в разі захворювань вуха, горла чи носа.

Про це повідомив генеральний директор ВДНГ Євгеній Мушкін.

За його словами, dobro.ua передав до НДСЛ Охматдит медичне обладнання завдяки коштам, що були компенсовані за ліфт Куража на ВДНГ.

“Проєкт реалізовано разом з фондом Крона та благодійною платформою dobro.ua. Допомогли впровадити в провідній дитячій лікарні України ендоскопію ЛОР захворювань – нову сучасну технологію оперативних втручань і діагностики. Закупили спеціальний інструмент, який виконує задачі лікування у дітей захворювань вуха, горла, носа на суму 1 083 735 грн”, – зауважив Мушкін.

Він додав, що з допомогою відео ендоскопії та спеціальних інструментів оториноларингологи “ОХМАТДИТу” зможуть проводити точну діагностику та ефективні малотравматичні операції дітям. Наприклад, видаляти різноманітні пухлини, поліпи, кісти, аденоїди, робити операції при викривленні носової перегородки у малюків; видаляти стороннє тіло з порожнини носа, вуха чи гортані, лікувати риніти, синусити, оперувати наслідки перенесених травм верхніх дихальних шляхів.

Крім того, обладнання дозволить проводити до 5 тисяч лор-операцій на рік і разом із діагностикою надавати якісну допомогу до 7 тисяч дітей щорічно.

“Ендоскопічне втручання менш болісне для дитини, воно не потребує зовнішніх розрізів тканин. Відтак маленький пацієнт не втрачає багато крові, й потім доволі легко і швидко відновлюється. Також ендоскопія дає можливість скоротити час перебування під наркозом до 1 години, що важливо для дитячого організму. Відновлення після такого втручання в три-чотири рази швидше”, – підкреслив Мушкін.

Він наголосив, що інструменти, які придбали, дозволять хірургу через носові ходи дістатися до складних ділянок і видаляти новоутворення чи інші змінені ділянки слизової оболонки. Усі дії хірурга контролюються завдяки міні-відеокамері на стійці ендоскопа, а зображення виводиться на монітор. Це дозволяє виконувати маніпуляції максимально точно.

Нагадаємо, благодійний міський фестиваль “Кураж” виселений з павільйону №19 на ВДНГ через рішення побудувати там Президентський університет. Інший павільйон, в який пропонували переїхати, необхідно переобладнати, щоб хоча б наблизити його до того рівня, який вони мали у павільйоні №19, на 6 млн гривень.

Як повідомила власниця “Кураж” Олена Гудкова, за встановлений у павільйоні ліфт їй мали виплатити компенсацію у розмірі 1 млн гривень, який вона планувала віддати на благодійність.

Фото: Фейсбук