Про це повідомляє міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський в інтервʼю “Радіо Свобода”.

Щиро кажучи, перші партії боєприпасів прибувають до України цими днями. Тож цього року ми зможемо закупити та безперервно постачати значну кількість боєприпасів.

Як додав міністр, Чехія через різні канали передала Україні вже понад мільйон снарядів.

Зазначається, що вже 20 країн зобов’язалися брати участь в ініціативі з закупки артилерійських боєприпасів для української армії.

Також п’ять держав надіслали кошти для укладення контрактів. Гроші надіслали Німеччина, Нідерланди, Данія, Португалія та Канада. Ці угоди вже у процесі виконання.

Ліпавський наголосив, що Україна потребує багато боєприпасів великого калібру, тому він сподівається, що найближчим часом подібних угод стане більше.

Отже, нам потрібно перейти від обіцянок і співчуття до угоди, яку підпишуть і профінансують, що сьогодні є певним викликом, який ви, напевно, маєте на увазі. Тому я сподіваюся, що ми будемо рухатися до цього. Ми знаємо, що Україна потребує багато боєприпасів великого калібру, і у нас є велика можливість. Тому ми сподіваємося, що укладемо більше таких угод.

Снаряди для України: що відомо про чеську ініціативу

Чехія взяла на себе ініціативу із закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів для України. Завдяки зв’язкам з країнами Глобального Півдня, які мають запаси зброї радянських часів, їй вдалося знайти постачальників по всьому світу.

Закупівля боєприпасів допоможе Україні дати відсіч російському агресору. Це свідчить про те, що світ не згоден з діями Росії й готовий підтримувати Україну в її боротьбі за свободу.

Очікувалося, що перші партії снарядів надійдуть в Україну у травні, але виникли затримки. Глава чеської оборонної компанії CSG Міхал Стрнад пояснив, що затримки виникли через низьку якість боєприпасів.