Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Документ на поселення у спеціалізований притулок постраждалі можуть отримати в районних соцслужбах та міському центрі гендерної рівності, запобігання та протидії насильству. Для проживання у притулку жінка має надати пакет меддовідок.

“З флюорографією, результат тесту на вірусні гепатити, відсутність дерматовенерологічних захворювань, також довідка від гінеколога”, – повідомляє соцпрацівниця притулку.

Розголошувати інформацію як про постояльців закладу, так і співробітників заборонено.

“Адреса притулку є засекречена, вона нікому не повідомляється і постраждала особа підписує документи про нерозголошення адреси”, – розповідають в міському центрі гендерної рівності.

Наразі такий притулок в Києві єдиний, в ньому одночасно може перебувати 12 постраждалих від агресії. Жінки з дітьми тут живуть безкоштовно, але не більше 90 днів.

В притулку є місце для приготування їжі та прання. Жінкам за потреби надається безкоштовний правовий і соціальний супровід, аби жертва аб’юзу якнайшвидше оговталась від пережитого і розпочала нове життя.

Тільки цьогоріч притулок прихистив 38 постраждалих дітей і жінок. Окрім телефону довіри, в місті з’явились дві кризові кімнати для екстреної допомоги жертвам домашнього насильства, які прихищають на 10 днів.

Невдовзі запрацюють ще кілька закладів, які прихищають на 10 днів.

“Ми заклали місце в бюджеті, почали реконструкцію нового притулку. До кінця року він буде відкритий”, – розповідає заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Крім того, до 20201 року, в Києві з’являться 10 мобільних бригад для соціальної допомоги жертвам домашнього насильства. Перші запрацюють вже наступного року.

Як ми писали раніше, у столиці безхатькам допомагатиме спеціальний соцпатруль.

Фото: скріншот