Про це повідомляє пресслужба СБУ.

«Після захоплення українського міста він одним з перших підтримав російських загарбників і запропонував їм свою допомогу у війні проти України. За це його призначили очільником створеного агресором місцевого “муниципального унитарного предприятия по благоустройству”», – йдеться в повідомленні.

Перебуваючи на «посаді», він допомагав окупаційній адміністрації організовувати масові заходи й постановчі телесюжети на підтримку збройної агресії РФ.

Також виконував вказівку Москви щодо перейменування вулиць захопленого міста «радянськими» назвами.

«Втім, під час контрнаступу ЗСУ колаборант втік до країни-агресора, де з вересня цього року переховувався від правосуддя. Але згодом вирішив непомітно повернутися в Україну і “загубитися” в столиці нашої держави. Однак співробітники СБУ своєчасно викрили плани зловмисника, встановили маршрути його переміщення і затримали у Києві», – зазначили в СБУ.

Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарчих функцій, в окупаційній адміністрації держави-агресора) Кримінального кодексу України.

Фото: СБУ