Про це йдеться у повідомленні компанії.
Уряд США та Європейська комісія виділяють ДТЕК 106,6 млн євро (112 млн доларів) на обладнання та будівельні матеріали, надаючи життєво необхідну підтримку енергосистемі, яка страждає від постійних російських атак – останній такий обстріл відбувся 17 листопада.
Європейська комісія виділяє 62,8 млн євро на обладнання та матеріали для відновлення 1,8 ГВт потужностей та для захисту обладнання електростанцій від снігу, дощу та мінусових температур.
Уряд США виділяє 46,1 млн доларів на закупівлю систем управління та десятків нових трансформаторів, критично важливих для забезпечення енергопостачання для мільйонів людей. Через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) США вже надали ДТЕК важливе обладнання для бригад з ремонту мереж, зокрема автовежі, пікапи, трансформатори та електричний кабель.
До повномасштабного вторгнення Росії ДТЕК виробляв близько чверті електроенергії в країні. З березня 2024 року ця життєво важлива роль компанії опинилася під загрозою через постійні російські ракетні удари та атаки безпілотників. Внаслідок них до середини літа було знищено 90% генерувальних потужностей ДТЕК, проте тисячі енергетиків відновили понад половину втрачених потужностей.
Водночас, як пише італійське видання Corriere della Sera, президентка Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Оділь Рено-Бассо повідомила, що ЄБРР ухвалив рішення не давати гроші українській енергокомпанії ДТЕК.
У ЄБРР також заявили, що не фінансуватимуть українські енергокомпанії, які належать олігархам навіть у нинішній критичній ситуації в енергетиці України.
“Мета звільнення економіки від впливу олігархів є абсолютно фундаментальною, і ми маємо дуже тверді переконання щодо цього: це частина реформ, які необхідно провести для вступу України до ЄС. Якби ми пішли на компроміс з цього питання, ми завдали б шкоди довгостроковим перспективам країни”, – зазначила Рено-Бассо.
Вона також додала: попри те, що мільйони українців зараз страждають від холоду та відключень електроенергії, ЄБРР не має наміру кредитувати або гарантувати кредити ДТЕК.
“Потрібна зміна структури. Я маю на увазі ширші форми. З війною роль олігархів ослабла, але після неї – може бути іншою”, – заявила Рено-Бассо, наголошуючи на тому, що Ахметов має відмовитися від контролю над групою.
Нагадаємо, у 2023 році список найбагатших людей України очолив Рінат Ахметов. Його статки оцінюються в $6,59 млрд – це мінус 43% щодо 2021 року.
У квітні 2024 року повідомлялося, що енергохолдинг ДТЕК Ахметова поки що не відновлюватиме Курахівську теплову електростанцію. На інші потрібно $350 мільйонів.