Про це пишуть російські пропагандистські медіа ТАСС і «РИА Новости».
Згідно з «вироком», Морозов отримав 22 роки позбавлення волі, а Шиманський — 26 за статтею про тероризм. Загалом їх назвали винними у скоєнні близько десяти терористичних злочинів.
6 червня 2023 року, у день підриву дамби Каховської ГЕС, росіяни опублікували відео з українцями, стверджуючи, що їх затримала російська ФСБ за підозрою в підготовці терактів. На них показали легкомоторні літаки, на яких Морозов і Шиманський нібито перелетіли через кордон рф для виконання завдання.
Самі ж пілоти також дали свідчення на камеру, де Шиманський сказав, що українська розвідка планувала перекидання «брудної ядерної бомби» на території Росії.
Морозов розповідав, що перед ним ставили завдання бомбардувати склад паливно-мастильних матеріалів у Брянській області. Однак через пошкодження літака, він мусив здійснити посадку, а на землі його взяли в полон.
Відео з Морозовим одразу після затримання вперше з’явилося в російських масмедіа за два місяці до того, як про його затримання повідомила ФСБ. На ньому він розповідав, що навіть не знав, що потрапив до Росії, а його завданням, мовляв, було лише зробити фото. Його літак летів на низькій висоті, а потім приземлився, зачепившись за лінії електропередачі.
ФСБ також стверджувала, що українське Головне управління розвідки створило спеціальну авіачастину для диверсій у Росії із застосуванням легкомоторних літаків.
Харківська правозахисна група розповідала, що Олександр Морозов родом із Харкова, він радіоінженер, який навчився літати у віці 50 років у льотній школі при аероклубі.
Згодом він купив власний легкомоторний літак та організував приватний аеродром під Харковом. У 2016 долучився до ініціативи «Цивільний повітряний патруль», який допомагав доправляти тяжких хворих із найвіддаленіших сіл до лікарень в обласному центрі.
Нагадаємо, що у Києві засудили двох хлопців. Вони заради розваги пошкодили сім автівок у Подільському районі міста.