Про це пише Bloomberg.

Зазначають, що три панди з Національного зоопарку Вашингтона мають повернутися до Китаю до грудня. Із зоопарків Атланти, Сан-Дієго і Мемфісу їх або вже спорядили до КНР, або зроблять це до кінця наступного року.

Так, Сполучені Штати втрачають китайських панд саме тоді, коли відносини між США та Китаєм досягли історичного мінімуму. Пекін використовує «дипломатію панд», щоб заслужити прихильність, винагородити друзів і покарати недругів.

Сполучені Штати отримали перших бамбукових ведмедів після того, як президент Річард Ніксон нормалізував відносини з КНР у 1972 році.

Дослідження 2013 року виявило кореляцію між урановими угодами й тимчасовим переданням панд Канаді та Франції. У 2018 році Китай позичив Фінляндії панд на честь сторіччя незалежності країни. Однак є й неполітичні причини, чому панди зараз можуть опинитися вдома. Одне з пояснень — усі панди, які покидають американські зоопарки, досягають того віку, коли все одно мали повернуться в Китай. Відправлення деяких панд відкладали через пандемію COVID-19.

Оскільки панди вже не вважають видом, що перебуває під загрозою зникнення, Китай будує власну мережу національних парків і, ймовірно, не має потреби віддавати їх за кордон для збереження і розведення.

Фото: Getty Images