Про це повідомляє НАБУ у телеграмі.

Національне антикорупційне бюро України разом з Департаментом внутрішньої безпеки Нацполіції повідомили колишньому керівнику Державної міграційної служби про підозру у заволодінні понад 88 млн гривень під час реконструкції адміністративної будівлі.

Як виявилося, ще у 2015 році Державна міграційна служба (ДМС) отримала від держави будівлю у центрі Києва для облаштування в ній центрального офісу служби. Бізнесмен, який тривалий час перебував у “дружніх” стосунках з представниками ДМС та іншими посадовцями, організував тривалу схему розкрадання бюджетних коштів з використанням підконтрольних осіб у структурі міграційної служби.

Протягом кількох років злочинна група заволодівала бюджетними коштами, піднявши вартість ремонту, оформлювала “порожні акти” робіт, які ніхто не виконував, а також проводили одні й ті самі роботи по декілька разів. У результаті такої “схеми” бюджет отримав збитки на суму понад 88 млн гривень.

Офіційне слідство не розкрило імен фігурантів справи, однак журналіст Олег Новіков повідомив, що йдеться про голову ДМС у 2015-2021 роках Максима Соколюка. Саме його бізнесмен залучив до схеми з розкрадання коштів, а також заступника Соколюка — Сергія Донського та колишнього начальника Управління ресурсно-господарського забезпечення та капітального будівництва ДМС Володимира Вакалюка. Журналіст також розкрив ім’я бізнесмена, причетного до оборудки – це Салгерей Салгереєв.

“Злочинна група протягом кількох років заволодівала бюджетними коштами шляхом завищення вартості виконаних робіт, оформлення “порожніх актів” та дублювання робіт. Як наслідок, реконструкцію будівлі центрального офісу ДМС так і не завершили, комп’ютерні комплекси із відповідним програмним забезпеченням існують лише на “папері”, а відповідальні за реконструкцію компанії “згорнулись”, — йдеться у повідомленні НАБУ.

У НАБУ повідомили, що у вересні 2023 року Донському, Вакалюку та Саргереєву повідомили про підозру у розкраданні державних коштів, а також виявили змову трьох підконтрольних бізнесмену компаній. Ці три компанії оштрафував майже на 3,5 млн грн Антимонопольний комітет України. Максиму Соколюку повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення та розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем). Йому загрожує від семи до 12 років позбавлення волі без права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років з конфіскацією майна.

Раніше ми розповідали про те, що фігурант іншої корупційної справи — бізнесмен Юрій Голик виїхав за кордон. Він фігурує у справах про розкрадання коштів ексчиновниками Дніпропетровської ОВА та в антикорупційному розслідуванні щодо “Великого будівництва”.