Про це пише Bloomberg.

У першій половині січня постачання російської сирої нафти з порту “Усть-Луга” в середньому становили близько 277 000 барелів на день. Це на 44% менше проти доволі низьких показників грудня.

Згідно з даними відстеження суден, зібраними Bloomberg, обсяги постачання у січні будуть мінімальними з липня 2021 року.

Причини падіння поки що незрозумілі, зазначає агентство. Міністерство енергетики РФ та державна компанія “Транснафта” не прокоментували ситуацію.

Росія почала засекречувати свої нафтогазові дані після вторгнення в Україну в лютому 2022 року. А накладені на російську нафтову галузь західні санкції чинять дедалі більший тиск на експорт.

Зниження експорту через порт “Усть-Луга”, пише Bloomberg, збіглося в часі з тимчасовими перебоями на нафтоперекачувальній станції “Унеча” на сході Білорусі й атаками українських дронів на російську енергетичну інфраструктуру.

У ніч проти 4 січня безпілотники атакували найбільший у Росії морський торговельний порт “Усть-Луга” в Ленінградській області, який відіграє ключову роль для Росії в умовах війни проти України та загальної геополітичної напруженості.

Це одна з основних точок експорту російської нафти, газу, вугілля та інших ресурсів після впровадження західних санкцій. Тут здійснюється перевалка товарів для азійських країн, зокрема Китаю та Індії.

Нагадаємо, пакет американських санкцій 10 січня стосувався двох великих виробників нафти – “Газпром нафти” та “Сургутнафтогазу”, а також понад 180 танкерів, що перевозять нафту з Росії, Ірану та Венесуели, і страхових компаній, залучених до нафтової логістики. Це одразу створило проблеми для російського нафтового експорту. Десятки танкерів стали на якір біля берегів Китаю, Сінгапуру та Росії. Поблизу ключового російського порту “Козьміно” на Далекому Сході, де відвантажують сиру нафту, утворилася черга танкерів.