Про це повідомив у коментарі Reuters віцепрем’єр-міністр Михайло Федоров.

Ці машини, схожі на багі, є прикладом того, як технології трансформують окопну війну в Україні. Вони дозволять військовим уникати перебування в зонах поблизу фронту, які піддаються інтенсивним обстрілам і атакам російських дронів, пояснив Федоров.

“Цього року ми закупили кілька тисяч наземних платформ, а наступного року, я вважаю, нам знадобляться десятки тисяч”, – зазначив міністр.

Українське виробництво дронів дальнього радіуса дії зросло в десятки разів із 2023 року. Президент Володимир Зеленський поставив мету випустити 30 тисяч таких ударних засобів наступного року, зауважив Федоров.

Росія запускає тисячі дронів щомісяця, активно використовуючи дешеві дрони-обманки, які виснажують українські сили ППО.

Федоров підкреслив, що Україна також використовує дрони-обманки й іноді запускає більше ударних дронів за ніч, ніж Росія, але це не лише гра чисел.

“Штучний інтелект використовується до певної міри, але критично важливими є питання зв’язку та методів запуску дронів дальнього радіуса дії”, – сказав він.

Росія вдосконалила виявлення запусків українських дронів, швидко реагуючи на них та атакуючи місця запуску, що вимагає постійного вдосконалення методів запуску та забезпечення зв’язку.

Україна вже має ударні дрони, здатні літати на відстань до 1800 км, додав Федоров.

Він також підтвердив, що Україна працює над розробкою дронів для перехоплення російських безпілотників типу Shahed, які використовуються для нічних атак на українські міста.

“Деякі компанії тестують літальні апарати, які завдяки спеціальному програмному забезпеченню та радарам можуть збивати Shahed. Але це поки на стадії досліджень і розробок. Є певні результати”, – зазначив він.

Федоров повідомив, що цього року Україна законтрактувала 1,6 мільйона дронів, з яких поставлено 1,3 мільйона, включаючи дешеві дрони FPV.

Крім того, Україна використовує десятки систем з доданим штучним інтелектом, що дозволяє дронам вражати цілі на полі бою без пілотування, залишаючись ефективними навіть у зонах, захищених від радіосигналів.

За словами Федорова, 10 компаній постійно беруть участь у державних закупівлях, пропонуючи продукти з використанням ШІ.

“Я думаю, що наступного року суттєво зросте частка автономних дронів із системами наведення. Ми, ймовірно, побачимо перші приклади використання роїв дронів, хоча й не в масовому масштабі. Перші кроки вже відбуваються”, – підсумував він.