Про це йдеться у дописі Фіцо в фейсбуці.

Фіцо повідомив, що мав телефонну розмову з президентом Євроради Антоніу Коштою та почав допитуватися його, чому той прийняв запрошення Макрона на саміту Парижі, де, за його інформацією, будуть присутні сім країн ЄС і Велика Британія та буде йтися про “присутність іноземних військових в Україні як варіант гарантії безпеки після припинення війни і відмови від вступу країни в НАТО”.

Фіцо заявив, що участь топпосадовців ЄС у зустрічі в Парижі “без будь-якого мандата” буде “подією, що не сприяє довірі у ЄС”, та наголосив, що ЄС “не має повноважень ухвалювати рішення про залучення іноземних військових на території іншої країни”.

Словацький прем’єр додав, що “поважає” зустріч країн, які готові долучитися до контингенту, але “ЄС ніяк не дотичний до цього питання і не має висловлюватись з цього приводу”.

Він знову повторив, що проти вступу України в НАТО і що Словаччина не збирається ні в якому форматі відправляти своїх військових на територію України.

Водночас він зазначив, що Словаччина підтримує всуп України в Європейський Союз.

Фіцо також публічно і неодноразово заявляв, що Україна втратить частину своєї території, не буде в НАТО, її територію контролюватимуть іноземні армії, а також їй ставитимуть перешкоди при вступі до ЄС, який, до речі, Словаччина беззастережно підтримує”, — йдеться у дописі.

Макрон ініціював екстрений саміт після того, як спеціальний посланник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог здивував Європу, заявивши, що вонане матиме місця за столом переговорів про припинення російсько-української війни.

За попередніми даними, у зустрічі візьмуть участь Франція, Велика Британія, Німеччина, Польща, Італія, Іспанія та Данія, яка представлятиме балтійські та скандинавські країни. Низка столиць висловили розчарування тим, що їх не запросили.