Про це заявив міністр оборони Фінляндії Антті Хакканен, передає Yle.

Він зауважив, що обмеження на застосування зброї встановили переважно країни, які надали Україні системи озброєння великої дальності.

Своєю чергою, голова комітету парламенту з оборони Юкка Копра сказав, що Україна повинна мати право застосовувати зброю проти військових об’єктів на російській землі.

Такої думки дотримується і його заступник, Мікко Савола. Він каже, що надана Фінляндією зброя в принципі може бути використана для ударів по російській землі. Однак він вказує, що дальність дії наданої Фінляндією зброї менша, ніж, наприклад, у ракет великої дальності.

Питання виникло, коли майбутній командувач Силами оборони Естонії Андрус Мерило заявив, що західні країни припустилися помилки, обмеживши використання Україною зброї тільки для ударів по окупованій території.

Сили оборони Фінляндії повідомили, що політична воля НАТО та інших країн Заходу, а також умова військової допомоги полягають у тому, що західна зброя не може бути використана в нападах на російську землю.

Журналісти також поцікавилися у НАТО, чи дали члени Північноатлантичного альянсу Україні інструкції про те, як і де можна використовувати військову допомогу.

У відповіді було зазначено, що позиція НАТО полягає в тому, що Україна має право на самооборону, включно з правом завдавати ударів по російських військових об’єктах за межами України.